مهمترین لوازم جانبی کارت شناسایی

لوازم جانبی کارت شناسایی

چاپ کارت پی وی سی فرآیند بسیار مهمی است اما چیزی که منجر به ایجاد یک پروسه چاپ موفق می گردد انتخاب لوازم جانبی کارت شناسایی است. لوازم جانبی یا نگهدارنده های کارت از گیره گرفته تا آویز گردن برای کارت های PVC عرضه می شوند. لوازم جانبی کارت شناسایی به منظور افزایش طول عمر کارت، سهولت در استفاده از کارت و جلوگیری از شکستن کارت و پاک شدن اطلاعات روی آن استفاده می شود. انتخاب و خرید لوازم جانبی کارت شناسایی تا حدود زیادی به خصوصیات ذاتی و مواد اولیه به کار رفته در ساخت کارت هر شخص بستگی دارد. با توجه به نوع کارت شناسایی و روش های مناسب جهت استفاده و نگهداری از آن می توان مناسب ترین لوازم جانبی را انتخاب نمود. همه ما می دانیم که کارت‌های شناسایی معمولا از جنس مقوا یا PVC ساخته می شوند. هستند یا با استفاده از مقوا ساخته می‌شوند. سایر موارد و تجهیزات استفاده شده در آن ها و همچنین نحوه استفاده از کارت شناسایی هم تحت تأثیر مواد اولیه استفاده شده در تولید آن قرار دارد. طی مقاله زیر قصد داریم لوازم جانبی کارت شناسایی که منظور نگهداری از کارت مورد استفاده قرار می گیرند معرفی نمایید.

 

جاکارتی

جاکارتی جزو مهمترین متعلقات کارت شناسایی به شمار می رود که استفاده از آن در همایش ها و نمایشگاه ها رایج است. جاکارتی نوعی پوشش محافظ است که جهت حفاظت از کارت های پی وی سی در برابر آسیب ها مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول که در بازار به هولدر، کاور کارت یا نگهدارنده کارت نیز معروف است معمولا از جنس پلاستیک، در ابعاد و اشکال مختلفی به صورت عمودی یا افقی ساخته می شود. در واقع کارت هولدر نوعی کاور محافظ برای کارت های پی وی سی نظیر کارت پرسنلی PVC یا شناسایی است که از آن ها در برابر صدمات احتمالی محافظت می نماید. جا کارتی‌ها از تأثیر محیط بر روی کارت جلوگیری می‌کند و امکان استفاده از خصوصیات و ویژگی‌های دیجیتالی آن را نیز به ما می‌دهد. استفاده از جاکارتی مزایای متعددی دارد بعنوان مثال نشان دادن کارت های شناسایی را آسان می کند. به کارکنان امنیتی امکان می دهد تا افراد را به راحتی شناسایی نمایند؛ مهمتر از همه از کارت شناسایی در مقابل سایش و پاره شدن محافظت می نماید. جاکارتی ها در انواع مختلفی وجود دارند که مهم‌ترین فاکتور در دسته بندی آن‌ها مواد اولیه به کار رفته برای ساخت آن هاست. جاکارتی شیشه‌ای، جاکارتی شفاف شیشه‌ای، جاکارتی با گیره و جاکارتی ژله‌ای مدل های مختلف این دسته از جاکارتی ها هستند. جاکارتی های شیشه‌ای به دلیل عدم تأثیر بر روی چاپ روی کارت بهترین گزینه در میان سایر نمونه ها به شمار می‌روند. این نوع نگهدارنده کارت پی وی سی به واسطه گیره ای که به آن متصل است به راحتی بر روی لباس و یا از طریق بند گردن قابل نصب بر روی لباس میباشد.

 

بند گردن آویز

نگه داشتن تمام انواع کارت های پی وی سی، نیاز به بند گردن آویز دارد و در سمینارها و گردهمایی‌های شلوغ کاربرد دارد. بند گردن آویز از این جهت گزینه خوبی محسوب می‌شود که فرد می‌تواند فعالیت‌های مختلفی داشته باشد و همزمان امکان شناسایی و احراز هویت خود را نیز داشته باشد. گردن آویز کارت شناسائی مدل ‌های مختلفی دارد. برخی از انواع این محصولات دارای یک قسمت جاکارتی استاندارد هستند که کارت در یک محفظه پلاستیکی یا جاکارتی شیشه ‌ای قرار می‌گیرد و حفاظت کاملی از آنها انجام می ‌دهد. نمونه دیگر این لوازم جانبی دارای یک گیره هستند که به صورت قفل کارت شناسایی را نگهداری می‌کند و مانع از افتادن آن می‌شود. این گیره‌ها شامل گیره کارت استیل، گیره کارت آهنربایی، گیره کارت پلاستیکی و گیره کارت فلزی می‌شوند. دسته سوم گردن آویزهایی هستند که برای کارت‌های شناسایی فانتزی استفاده می ‌شوند و برای آنها اندازه یا شکل استاندارد وجود ندارد. آویزهای گردنی ممکن است به شکل بند آویز هم طراحی شوند که به عنوان بند کارت شناسایی شناخته می‌شوند.

 

گیره کارت

گیره کارت شناسایی دیگر لوازم جانبی کارت به شما می رود که جهت نگهداری کارت به کار می‌رود. با وجود استفاده از گیره دیگر نیازی به بند گردن آویز وجود ندارد. زیرا این گیره ها مستقیما به جاکارتی متصل می شوند و به صورت قفل کارت را نگهداری می‌‌کنند و مانع از افتادن آن می‌شوند. در حقیقت به واسطه گیره می توان انواع جاکارتی را که به صورت افقی و عمودی تولید می شوند، به راحتی بر روی لباس نصب نمود. این گیره ها در انواع و اشکال گوناگون به صورت پلاستیکی و فلزی وجود دارند که متناسب با نیاز می توان هر یک از آن ها را تهیه نمود. گیره کارت استیل، گیره کارت آهنربایی، گیره کارت پلاستیکی و گیره کارت فلزی از انواع رایج این گیره‌ها هستند.